Pirmo aukšto sienų mūras

Sienų mūro darbai, kainos, taisyklės

12/4/20206 min read

Arko blokelių mūras
Arko blokelių mūras

Panašu, kad mūsų likimas toks pat kaip ir kitų statytojų blog’erių. Straipsnius rašome atgaline data, nes statybų metu suspėti juos paruošti nesigauna. Sėdžiu antrą nakties, vėlyvą rudenį ir rašau apie birželio mėnesio darbus. Smagu atsiminti gražius ir sausus orus statybų aikštelėje. Šiame įraše – trumpai ir aiškiai apie mūro pasirinkimą mūsų namo sienoms.

Beje, jeigu visgi norite sekti statybų procesą detaliai ir tiesiogiai – prisijunkite prie jau daugiau nei 1300 sekėjų instagram paskyroje spausdami čia. arba facebook puslapio čia.

Trumpai:

 • Blokeliai: Arko M18, Arko M24.

 • Kiekis: 16.79 m3

 • Kaina: 2,880.55€;

 • Trukmė: 6 dienos;

 • Mūro darbus atliko Andžej (+37060539217)

Arko blokelių mūras
Arko blokelių mūras

Vaizdas po šio etapo pabaigos

Betoninė atraminė sienutė

Atraminės sienos hidroizoliacija
Atraminės sienos hidroizoliacija

Betoninė atraminė sienutė nutepta hidroizoliacija

Sienutė buvo daroma, nes šioje namo pusėje ~50cm virš grindų lygio į namą remsis žemės. Blokeliai tempimo jėgų nelaikytų, todėl buvo padaryta 18cm storio su rostverku suarmuota betono sienutė. Ją padarėme 102cm aukščio, kad sudėjus 5 blokelius gautųsi vienodas aukštis (100cm + 2cm mūro mišiniui po pirmu blokeliu).

Vėliau sienutę nutepėme hidroizoliacija, bet veltui. Visų pirma, tai sienutės projekte numatę nebuvome, todėl teko improvizuoti. Kadangi projekte nurodyta, jog visas pamato rostverkas turi būti tepamas tokia hidroizoliacija, tą patį padarėme ir sienutei. Tik bėda ta, kad nuo šios hidroizoliacijos atšoko putplastis (kaip įsitikinau vėliau). Pamatui žinoma tokios bėdos nėra, nes putplastį prispaudžia žemės, tačiau sienutė pas mus po žemėmis tik vos vos, tad 35cm putplasčio rudenį jau buvo atšokęs.

Beje, putplastis, kuris prispaudžiamas su gruntu buvo klijuojamas poliuretano klijais, o visa kita su spec. mišiniu ir šukomis pertepant visą plotą.

Atraminės sienutės apšiltinimas
Atraminės sienutės apšiltinimas

Atraminės sienutės apšiltinimas

Visgi, tai jog putplastis atšoko bėda nedidelė, nes šią vietą su fasadininkais straipsnio išleidimo metu vistiek perdarome.

Blokelių pasirinkimas

arko blokelių pristatymas, kaina
arko blokelių pristatymas, kaina

Arko Blokeliai sukrauti name

Facebook grupėse nuolat kyla diskusijos, kartais net labai asmeniškos, kad įrodyti, kurie blokeliai yra geriausi. Mums tai atrodo beprasmiška, nes visi blokeliai yra geri, tiesiog turi skirtingas savybes. Pavyzdžiui mums reikalingi yra stiprūs blokeliai, kad atlaikytų bent 15N/mm2 (taip nurodyta projekte), tad pasirinkome Arko ir nebesukome galvos. Buvo galima ieškoti kitokių, iš baltarusijos ar kitur, bet kainos skirtumas siektų kelis šimtus eurų, tad nusprendėme, jog neverta.

Beje, pirkdami Arko blokelius, prašykite atitinkamo stiprumo. Arko gamina 12, 15, 19N/mm2. Mes tą sužinojome tik po pristatymo, bet pasisekė – visus gavome 19N/mm2.

Pamato hidroizoliavimas

Pamato hidroizoliacija
Pamato hidroizoliacija

Tepėme gausiai, kad ištrykštų ir neliktų tarpų

Kad išvengti kapiliarinės drėgmės pakylimo į blokelių mūrą, virš betoninio pamato reikia įrengti horizontalią hidroizoliaciją. Betonas po žeme gauna daugiau drėgmės, o ji po to keliauja į viršų. Kad tam užkirsti kelią, su Milkos šeimininke nusipirkome Disperbit tepamą hidroizoliaciją ir dieną prieš mūro darbus nutepėme pamatą. Po to ant viršaus užklojome ruloninė hidroizoliaciją. Dvigubą barjerą darėme, tam, kad ruloninė hidroizoliacija priliptų prie tepamos. Tokiu būdu sumažinamas nesandarumas po blokeliais. Kaip žinia, paklojus tik ruloninę dangą, blokeliai jos idealiai neprispaudžia. Papildomai šią vietą vėliau dar sandarinsime iš vidaus, prieš betonuodami vidaus grindis.

Blokelių pristatymas

Kaip teisingai hidroizoliuoti pamatą
Kaip teisingai hidroizoliuoti pamatą

Pamato hidroizoliacija

Blokelių pristatymas bei iškrovimas

Blokelius pirkome Blokelių Centre. Procesas nustebino, nes užtekdavo paskambinti ir rytoj nuo ryto jau randu blokelius gražiai ir tvarkingai sukrautus ten kur papasakojau telefonu. Dalyvavau tik pirmą kartą, nes norėjau pažiūrėti kaip jie iškraunami. Pasirodo vairuotojas su manipuliatoriumi pats viską iškrauna be didesnio vargo. Kitus kartus užteko tiesiog paskambinti ir blokelius.

Sienų mūro darbai

Pradedant sienų mūro darbus užsakovas turi kelias pagrindines užduotis. Pirmoji – teisingos informacijos pateikimas meistrams. Kad viskas visiems būtų aišku, atspausdinau A1 formato brėžinius ir kartu su mūrininku viską aptarėme. Antras darbas – moneta po pirmu pastato kampu.

Mūro darbų pradžia
Mūro darbų pradžia

Blokelių pristatymas bei iškrovimas

Na ir tik tada galima pradėti pirmos eilės mūro darbus. Pirma eilė yra pati svarbiausia, nes reikia „sugaudyti“ pastato įstrižainę bei horizontalumą. Pas mus betonuotojai pamatą padarė lygų, tad viskas ėjosi lyg per sviestą.

Pirmos blokelių eilės mūras
Pirmos blokelių eilės mūras

Pirma blokelių eilė

Vos tik buvo padaryta pirmoji eilė, iškart prisistačiau į statybų aikštelę ir viską permatavau su lazeriu. Visos angos teisingos, o įstrižainių skirtumai 9×9 namui vos 3 mm. Daviau žinią, kad drąsiai galima kilti aukštyn. Beje, nusipirkau iš Alliexspress Xiaomi LS-P lazeriuką už 16€. Super kompaktiškas daiktas, veikia iki 40 metrų. Rašydamas žiemą galiu patvirtinti, kad daiktas kokybiškas. Statybose krito, ilgai gulėjo šaltyje. Galima matuoti ne tik atstumą, bet ir tūrį bei įvairių geometrinių formų plotus, pakraunamas nuo mini USB.

Xiaomi LS-P

Padarius pirmą eilę, darbas po to tampa ypač greitas. Visas mūras praktiškai pakilo per 2-3 dienas.

Namo kampų mūrijimas
Namo kampų mūrijimas

Pamūryti kampai

Kiekvieną dieną buvo smagu atvažiuoti į statybas, nes vis atrasdavome naują vaizdą. Blokelių siūles tepėme jau po darbų, užtepėme tik vertikalias siūles. Sandarumo blokeliai vistiek neturi, todėl per daug nesuku dėl to galvos. Prieš atliekant fasado darbus iš lauko pusės dar kartą siūles pertepsiu su pigiausia sandarinimo mastika, o iš vidaus su kokybiškesne Soudal sandarinimo mastika.

vidinė nešanti siena
vidinė nešanti siena

Vidinė nešanti siena

Užbaigtas pirmo aukšto mūras

mūro darbai Vilniuje
mūro darbai Vilniuje

Sutvarkyta statybų aikštelė

Beje, ketvirtadienį vakare, prieš baigiant pirmo aukšto mūro darbus, Andžej pranešė, kad trūks 10 vienetų M24 blokelių. Tai penktadienį iš ryto užsukau į Moki Veži ir nupirkau lygiai tiek kiek reikėjo. Gavosi gerokai pigiau nei pirkti visą paletę su pristatymu. 3 klasės BMW buvo stipriai nusėdęs

arko blokelių kaina
arko blokelių kaina
euro paletės nemokamai
euro paletės nemokamai

Malonus dalykas iš Andžej – tvarka. Baigus darbą aplinka sutvarkoma, šiukšlės sukraunamos ten kur liepta, namo vidus iššluojamas. O ką jau bekalbėti, kad žmogus mėgsta žvejoti – visada buvo apie ką pakalbėti.

Paletės buvo su 3€ užstatu, jas sukrovėme į krūvą ir laukiame kai ateis laikas pirkti blokelius antram aukštui. Kai pristatys blokelius, sukrausime paletes atgal, kad nereikėtų vežti patiems.

Kainos

Tokių straipsnių įdomiausia dalis visada yra kainos. Nėra jokių paslapčių, mielai dalinamės:

 • Blokeliai Arko M18 13.14 m3 – 1287.72€;

 • Blokeliai Arko M24 3.65 m3 – 346.75€;

 • Blokelių atvežimas 2 reisai – 144€

 • Mūro mišinys 3vnt. – 12€;

 • Klijai Mitto 20vnt. – 80€;

 • Brėžinio spausdinimas mūrininkams – 2.58€;

 • Ruloninė pamato hidroizoliacija – 16.56€;

 • Tepama pamato hidroziliacija ir teptukas – 11.43€;

 • Papildomi M24 blokeliai iš Mokiveži – 15.98€

 • Darbai – 1000€;

 • Atraminė sienutė – 950€.

 • Blokelių centras dar padarė 36.47€ nuolaidą, už tai, jog juos čia paminėsiu. Būčiau paminėjęs ir be to, nes pristatymas labai greitas (1-2 d.d.), komunikacija maloni, blokeliai nauji ir geri.

 • Viso: 2880.55€, iš jų 1475€ darbai, o 1405.55€ medžiagos.

P.S. jeigu kreipsitės į Andžej dėl mūro darbų, perduokite linkėjimus nuo Milkosnamo ir pasakykit, kad 2020 Gruodžio pradžioje pagavau 80cm lydį

P.P.S. Pabūsiu įkyrus ir dar kartą parašysiu: šį tinklaraštį atnaujiname tik pabaigę darbus, tačiau Instagram paskyroje kiekvieną dieną darome detalius video ir tiesiogines transliacijas iš statybų. Kviečiame prisijungti ir stebėti čia.